بررسی رویه قضایی ایران در خصوص برخورد با جرائم زیست محیطی بررسی رویه قضایی ایران در خصوص برخورد با جرائم زیست محیطی

دسته : محیط زیست

فرمت فایل : pdf

حجم فایل : 54 KB

تعداد صفحات : 22

بازدیدها : 381

برچسبها : پروژه تحقیق مبانی نظری

مبلغ : 5000 تومان

خرید این فایل

بررسی رویه قضایی ایران در خصوص برخورد با جرائم زیست محیطی

دانلود مقاله بررسی رویه قضایی ایران در خصوص برخورد با جرائم زیست محیطی

دانلود مقاله بررسی رویه قضایی ایران در خصوص برخورد با جرائم زیست محیطی 

بصورت فایل ورد قابل ویرایش و آماده ارائه

بشر امروز، پس از قرن ها زندگی بر روی زمین، تازه تازه به فکر افتاده است که نمی تواند به بی توجهی دیرینه و مزمنی خود به سرنوشت محیطی که در آن زندگی می کند ادامه دهد. قرن بیستم، قرن بحران های زیست محیطی بوده است: بحران های مربوط به تخریب لایه ازن، نگهداری زباله های هسته ای، مدیریت ضایعات صنعتی و شیمیایی کارخانه های بزرگ، آلودگی آب ها و ...

 ابعاد بحران زیست محیطی که انسان امروز با آن دست در گریبان است به قدری گسترده و حتی مخوف است که آدمیان احساس می کنند برای حفظ حق حیات خود در مقابل ماشین ها و کارخانه ها چاره ای ندارند جز اینکه دست به دامان قضات و محاکم بشوند. مقاله حاضر که با رویکردی تحلیلی نگاشته شده این موضوع را با تاکید بر تجربه هند بررسی می کند.

1- مقدمه

 در این که بقای بشر بر روی این کره خاکی بستگی تمام به حفاظت از محیط زیست دارد، هیچ فرد نسبتا مطلعی از رابطه بین انسان و محیط زیست، شک و تردیدی ندارد. اصطلاح محیط زیست گرچه در هیچیک از کنوانسیونها، معاهدات و بیانیه های مهم بین المللی تعریف نشده اما در یک نگاه کلی می توان گفت که محیط زیست به همه شرایط و عوامل فیزیکی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و زیبا شناختی اطلاق می شود که اشیاء و اموال موجود در کره زمین در حیطه آن قرار دارد و بر مطلوبیت و ارزش آن اموال و نیز کیفیت زندگی بشر اثرگذار است. پس هر چه در دور و اطراف خود می بینیم در محدوده معنی و مفهوم این اصطلاح قرار می گیرد.

 از طرف دیگر محیط زیست مرزی هم نمی شناسد تا در آن محدود و محصور شود و اثرات تخریب آن در یک کشور به کشور یا کشورهای دیگر سرایت نکند. از این رو، حافظت از محیط زیست نباید دغدغه یک یا چند کشور تلقی شود بلکه همه کشورها در این زمینه باید مسئولیت پذیر باشند.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

تحقیق چرخه آب در طبیعت هیدرولوژی و خشکسالی

مواد نانو استراکچر (نانو ساختار) برای بهبود کیفیت آب آشامیدنی- پتانسیل ها و خطرات

نانو تکنولوژی برای رفع آلودگی ابهای زیر زمینی- امکانات و چالش ها

اثرات زیست محیطی فلزات سنگین

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام